Reloaded

2017’nin Ağustos ayında  Graminga ve Otistikler Derneği ortaklığında İstanbul, Büyükada ve Edirne’ yi kapsayan bir AB projesi gerçekleşti.  İtalya’ da gerçekleşen Loaded projesinin devamı niteliğinde Reloaded , sağlıklı yaşam tarzlarını ve farklı gelişenlerin toplumla  temasını kültürler arası dayanışma ile gerçekleştirdi. Farklı gelişim alanındaki iyi uygulama örneklerini paylaşmak, akranlar arası öğrenme fırsatı ile mesleki gelişim sağlamak, farklı olanla birlikte yaşam modelimizi zenginleştirmek proje yazan ekibin ana hedefleriydi.

10 gün boyunca yenilikçi ve öğrenci merkezli bir pedagojik yaklaşımla, etkileşimli müzik, resim, seramik, hareket atölyeleri gerçekeşti. Proje kapsamında İstanbul’ da Şeker Sanat Atölyesi’ne  ve Edirne’de Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Çocuk Gelişim Merkezi’ne ziyaretler ile sanat ve ruh sağlığı alanında çalışmalar yapan insanlar ile temaslar tanışıklığı proje katılımcılarının dışına taşırdı. Edirne Büyük Sinegogu, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Selimiye Camii ve Külliyesi ve tarihi hamam ziyaretleri ile Reloaded katılımcıları  bir olma deneyimini çok zengin yaşadılar.

Atölyeler ve geziler hakkında daha fazlasını proje filminde ve proje sırasında ingilizce yazılmış olan https://projectreloaded17.wordpress.com/category/news/ sitesinde görebilirsiniz. Gelecek projelerde görüşmek dileğiyle!!